Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

Zdecydowanie najczęściej żylaki kojarzą nam się z poszerzonymi żyłami na nogach, ale watro wiedzieć że mogą się one również pojawić w innych miejscach na naszym ciele, na przykład na powrózku nasiennym, czy też w przełyku. Zdecydowanie częściej dotyczą one kobiet i stanowią nie tylko problem natury estetycznej, ale również mogą wiązać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami bólowymi. Obecnie, na szczęście jest szereg metod, które pozwalają pozbyć się żylaków, a jedną z najskuteczniejszych jest laserowe usuwanie żylaków Wrocław – https://www.drlesniak.pl/. Kiedy przeprowadzany jest taki zabieg?

Laserowe usuwanie żylaków – wskazania 

Kiedy pacjent zgłasza się do lekarza z problemem żylaków, to wówczas przeprowadza się stosowny wywiad oraz badania, które pozwolą lekarzowi wybrać najskuteczniejszy sposób leczenia. Kiedy żylaki dają objawy, trzeba jak najszybciej przystąpić do wykonania stosownej terapii. Zdecydowanie najczęściej pacjenci narzekają na dolegliwości bólowe w kończynie, w obrębie gdzie znajdują się żylaki. Nieprzyjemne uczucie nasila się po długim staniu, czy też na koniec dnia. 

Etapy zabiegu laserowego

Trzeba wiedzieć, że cały proces laserowego usuwania żylaków, znacznie różni się od tradycyjnej operacji chirurgicznej. Przede wszystkim, najpierw lekarz nakłuwa skórę i umieszcza w żyle wenflon, przez który wprowadza się światłowód. Podczas zabiegu laser generuje energię, która sprawia, że podgrzewane są naczynia krwionośne, wskutek czego dochodzi do zamknięcia żyły. Podczas zabiegu pacjentowi podaje się środek znieczulający, który sprawia że pacjent nie czuje bólu, a ponadto środek ten powoduje odsunięcie żyły od otaczających tkanek, przez co są one zabezpieczone przed poparzeniem. Laserowe usuwanie żylaków jest wykonywane pod kontrolą USG i przeprowadzane w trybie ambulatoryjnym. 

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania żylaków

Zabieg laserowego usuwania żylaków, to metoda mało inwazyjna, która niesie ze sobą niewielkie ryzyko powikłań. Zdecydowanie najlepsze efekty jesteśmy w stanie uzyskać wówczas, jeżeli będziemy ściśle przestrzegać zalecenia pozabiegowe. Przede wszystkim, przez około 6 tygodni po zabiegu, musimy stosowań pończochy uciskowe. Ponadto, każda osoba, która poddała się zabiegu laserowego usuwania żylaków, powinna zrezygnować z wysiłku fizycznego przynajmniej na dwa tygodnie od dnia, kiedy przeprowadzony został zabieg. Musimy również pamiętać o tym, że przez pierwszy tydzień od zabiegu, trzeba chodzić przynajmniej 2 razy dziennie przez pół godziny. Przez dwa tygodnie powinniśmy unikać również podróży samochodem, czy samolotem. 

Jak działa monitor oddechu dla dziecka? Kiedy jest potrzebny? Materac do spania – jaki wybrać?
Comments are closed.