Jakie możliwości daje nam medycyna estetyczna?

Jakie możliwości daje nam medycyna estetyczna?

W obecnych czasach coraz większa liczba nie tylko pań, ale również panów decyduje się na poprawę swojego wyglądu zewnętrznego, co jeszcze do niedawna nie było tak powszechne. Od pewnego jednak czasu zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ dzięki nim można w bezinwazyjny sposób odmłodzić i upiększyć nie tylko swoją twarz, ale również ciało.

Botox w walce ze zmarszczkami

Jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest zabieg wstrzykiwania botoksu, czyli substancji produkowanej przez beztlenowe bakterie bacillus botulinus. Botoks popularnie nazywany jest jadem kiełbasianym, co nie brzmi niestety zbyt dobrze, jednak substancja ta jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia, o ile oczywiście zostanie podana w odpowiednim stężeniu. Toksyna botulinowa pomaga przede wszystkim zlikwidować zmarszczki zlokalizowane na czole, szyi, a także na górnej i dolnej powiece. Przy pomocy tej substancji można ponadto pozbyć się tzw. kurzych łapek, a także problemu związanego z nadpotliwością. Choć sam zabieg wstrzykiwania botoksu nie jest zbyt bolesny, to jednak niektóre osoby mogą odczuwać pewnego rodzaju dyskomfort porównywalny do ugryzienia komara. W związku z tym przed przystąpieniem do zabiegu specjalista może zaaplikować na skórę specjalny krem znieczulający. Jeśli chodzi o efekty zabiegu, to w pełni są one widoczne po upływie co najmniej 3 dni i utrzymują się od 3 do 8 miesięcy. Cena zabiegu uzależniona jest od danego problemu, z jakim zmaga się pacjent oraz ilości zużytego preparatu, jednak zwykle waha się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

Kwas hialuronowy dla jędrnej skóry

Wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, ponieważ znajdujący się w niej kwas hialuronowy zaczyna stopniowo zanikać. W związku z tym na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, a skóra zaczyna obwisać, co nie dodaje oczywiście urody. Z problemem tym można jednak walczyć, decydując się na wstrzyknięcie w skórę jednego z najlepszych naturalnych wypełniaczy, a mianowicie kwasu hialuronowego. Dzięki temu preparatowi można nie tylko zmniejszyć widoczność zmarszczek, ale również powiększyć usta, zlikwidować bruzdy nosowo-wargowe, a także poprawić owal twarzy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i z reguły nie wywołuje żadnych nieprzyjemnych odczuć, jednak w przypadku nieco bardziej wrażliwych osób możliwe jest zastosowanie przed zabiegiem znieczulającego kremu. Za pojedynczy zabieg usunięcia konkretnej zmarszczki należy zapłacić ok. 700-900 zł, jednak w przypadku większości klinik koszt jest nieco większy i zależy głównie od ilości zastosowanego wypełniacza.

Kobieta po zabiegu laseroterapii w Klinice Genesis w Krakowie

Laser pomoże na wiele problemów

Kosmetyki, nawet te profesjonalne, bardzo dobrze radzą sobie z różnymi problemami skórnymi, jednak najlepsze rezultaty można osiągnąć, decydując się na zabieg z wykorzystaniem lasera. Jakiego? to zależy oczywiście od danego problemu, ponieważ w gabinetach kosmetycznych można znaleźć całą gamę przeróżnych laserów, które mają za zadanie walkę z przeróżnymi problemami. Obecnie największą popularnością cieszą się lasery pomagające pozbyć się niechcianego owłosienia, jednak coraz większa liczba pań decyduje się również na inne zabiegi, zwane laseroterapią, wykorzystujące wspomniane urządzenie. Czym jest laseroterapia? Przy pomocy odpowiedniego lasera można zmniejszyć widoczność zmarszczek i rozszerzonych porów, usunąć przebarwienia, blizny, włókniaki, brodawki oraz rozstępy, a także odświeżyć skórę i poprawić jej strukturę. Niektóre lasery pomagają ponadto rozbić tkankę tłuszczową, modelując tym samym sylwetkę, a także spłycając cellulit.

Zabiegi dla pięknej figury

Smukła sylwetka pozbawiona niedoskonałości to cel, do którego dąży wiele kobiet, jednak nie jest on niestety taki prosty do zrealizowania. Z pomocą przychodzą jednak zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, przy pomocy których można w widoczny sposób poprawić wygląd swojej sylwetki. Jednym z ciekawszych zabiegów jest mezoterapia igłowa, która głównie kojarzy się z typowym zabiegiem na twarz, jednak wykorzystując podczas ostrzykiwania skóry odpowiednio dobrany preparat, z powodzeniem zabieg ten można wykorzystać w celu pozbycia się rozstępów, czy też cellulitu. Aby jednak efekty zabiegu były jak najlepsze, należy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia serii co najmniej kilku zabiegów. Średnia cena za 1 zabieg to ok. 200-400 zł. Kolejnym dosyć ciekawym zabiegiem jest endermologia, która polega na masażu skóry urządzeniem wyposażonym w specjalną głowicę z rolkami. W celu zachowania higieny podczas zabiegu konieczne jest założenie specjalnego kombinezonu. Dzięki masażowi dochodzi do procesu rozkładu tłuszczu, który pomaga pozbyć się wody z organizmu, zmniejszając tym samym obrzęki. Najlepsze efekty zabiegu można osiągnąć po przeprowadzeniu serii co najmniej 6 zabiegów, jednak w niektórych przypadkach konieczne może być wykonanie większej ich ilości. Jaki jest koszt takiego zabiegu? Cena pojedynczego zabiegu zaczyna się od ok. 120 zł, jednak decydując się na wykupienie całego pakietu, można liczyć na nieco niższą cenę.

Przydatne rady

Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu danego zabiegu warto sprawdzić, czy specjalista, który będzie go przeprowadzać, ma odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem. Warto również sprawdzić opinie innych pacjentów. Przed zabiegiem lekarz powinien przeprowadzić dokładny wywiad, podczas którego sprawdza, czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu, a także dokładnie omawia, jak dany zabieg będzie wyglądał i jakie efekty będzie można zauważyć. Jeśli tego nie zrobi to znak, że należy szukać innego specjalisty.

Kogo dotyczy Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc? Zrób test! Bakterie – filar zdrowia
Comments are closed.