Peeling medyczny – u kogo się sprawdzi?

Peeling medyczny – u kogo się sprawdzi?

Peeling medyczny jest zabiegiem, który proponowany jest w wielu klinikach medycyny estetycznej. W zależności od zastosowanych preparatów i ich stężenia, ten rodzaj peelingu świetnie wpływa na rozjaśnianie przebarwień, spłyca zmarszczki i blizny oraz zmniejsza widoczność porów. Niemal natychmiastowym efektem jest również widoczne uelastycznienie skóry. Mimo wszystko z takiego zabiegu powinny korzystać osoby, które borykają się z konkretnym problemami cery. U kogo zatem się sprawdzi? Podpowiadamy.

Peeling medyczny – na jakie problemy skórne będzie odpowiedni?

Peeling medyczny jest jednym z najbardziej wszechstronnych zabiegów, które szybko i skutecznie poprawiają stan skóry. Ten rodzaj peelingu sprawdzi się zarówno w przypadku cery dojrzałej, jak i tej skłonnej do pojawiania się trądziku. Można się jemu poddać, aby nieco odświeżyć cerę, przywrócić jej naturalny blask i wyrównać jej koloryt. Można także wybrać peeling medyczny, dzięki któremu nasze zmarszczki, pory czy blizny staną się mniej widoczne.

Peeling medyczny jest polecany szczególnie przy rozszerzonych porach skóry, a także nadmiernym przetłuszczaniu się skóry oraz trądziku. Świetnie zniweluje wszelkie przebarwienia oraz wyrówna koloryt cery. Bardzo często z tego zabiegu korzystają w większości panie, które uskarżają się na wiotką skórę oraz zmarszczki, a także pojawiające się rozstępy, przykładowo po ciąży.

Peeling medyczny – jak wygląda zabieg i rekonwalescencja?

Aby poddać się zabiegowi peelingu medycznego, najpierw powinniśmy zapisać się na konsultację do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, który dobierze preparat do rodzaju i potrzeb skóry oraz oczekiwań pacjentów, które dotyczą rekonwalescencji po zabiegu. Na samym początku na oczyszczoną twarz nakłada się peeling chemiczny, co wyglądem przypomina maskę. Czasami nałożenie właściwego preparatu poprzedza przygotowanie skóry, czyli nałożenie na nią kwasu salicylowego, który umożliwi peelingowi medycznemu bardziej intensywne działanie.

W zależności od rodzaju zabiegu i stosowanego preparatu peeling medyczny może być nakładany w kilku warstwach w różnych odstępach czasu bądź nakładany raz i pozostawiany na twarzy nawet na kilkanaście godzin. W takim przypadku pacjent zmywa go samodzielnie w domu. Zaraz po zabiegu twarz może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, lecz jest to efekt naturalny. Po upływie około 2-3 dni skóra zaczyna się łuszczyć. Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów zabieg ten warto powtórzyć od 3 do 4 razy.  

Jakie efekty peelingu medycznego są widoczne?

Korzyści, jakie wynikają z peelingu medycznego, wykraczają poza usunięcie obumarłej warstwy naskórka. Dzięki takiej kuracji skóra zostaje przede wszystkim głęboko odżywiona, nawilżona i ujędrniona. Co więcej, peeling wyraźnie poprawia stan niedoskonałości skórnych, bowiem spłyca zmarszczki, redukuje blizny i wyrównuje koloryt skóry. Ponadto peeling medyczny reguluje pH skóry, a także ściąga, oczyszcza i odblokowuje pory. Co ciekawe zapobiega również nadmiernemu przetłuszczaniu, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.

Endokrynolog specjalista od zaburzeń gruczołów hormonalnych. Stomatolog w Twoim mieście – jak ważna jest dobra lokalizacja?
Comments are closed.