Jak i kiedy olejować włosy?

Jak i kiedy olejować włosy?

Olejowanie włosów to sposób na wzmocnienie naturalnej struktury włosa. Polecają go między innymi blogerki zajmujące się tematyką urody, ale również i fryzjerzy. Dla wielu kobiet włosy suche, łamliwe i ze zniszczonymi końcówkami, to codzienność. Dzięki starannemu olejowaniu włosów, które zostanie wykonane zgodnie ze sztuką, w prosty sposób można je wzmocnić i nadać im niesamowitego blasku.

Olejowanie włosów: dla kogo?

Czy każda kobieta może zdecydować się na olejowanie włosów? Tak. Nie ma w tym zakresie absolutnie żadnych przeciwwskazań. Musimy jednak mieć świadomość tego, że nie zawsze olejowanie włosów po całej długości, będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Czasem lepszą opcją jest jedynie wcieranie oleju u nasady. Może to pomóc w zregenerowaniu nie tylko włosów, ale również i skóry głowy, a nawet w pozbyciu się uciążliwego łupieżu.

Jeśli nasze włosy są bardzo zniszczone, a my nie chcemy wydawać zbyt dużej sumy pieniędzy na ich olejowanie, wówczas warto dokonać takiego zabiegu. Oczywiście olejuje się również włosy będące w dobrej kondycji, aby ją podtrzymać i regularnie odżywiać je. Olejowanie jest możliwe nawet wtedy, gdy do dyspozycji mamy jedynie oliwę z oliwek czy też popularny ostatnimi czasy olej kokosowy. Niemniej jednak zabieg ten wykonuje się przy użyciu różnorodnych olejów. Im bardziej są one wartościowe, tym lepiej dla naszych włosów. Mogą one okazać się bardzo dobrą alternatywą dla popularnych odżywek, których ceny są wysokie, a działanie nie zawsze skuteczne. Nie ma bowiem lepszych rozwiązań w kosmetyce niż te, które są oparte jedynie na substancjach pochodzenia naturalnego.

Kiedy olejować włosów?

Olejowanie włosów najlepiej wykonywać na noc. Dobrze jest niekiedy pozostawić olej na włosach do samego rana. Ma on wtedy możliwość odżywić całą powierzchnię włosów oraz skórę. Oczywiście można nanosić go jedynie na krótki czas, ale wówczas nie będziemy w stanie otrzymać bardzo dobrych efektów. Niemniej jednak najistotniejszym warunkiem jest to, aby olej był trzymany na głowie przez minimum 30 minut.

CZYTAJ WIĘCEJ o olejowaniu włosów >>>

Olejować włosy można na naprawdę bardzo różnorodne sposoby i przy pomocy różnych olejów. Warto jednak wybrać olej, który będzie odpowiadał na aktualne potrzeby naszych włosów. Nie zawsze musi być to olej drogi, ale wybrany w pełni świadomie.

Najpopularniejszą metodą olejowania włosów, jest metoda na sucho, z nakładaniem oleju na całą noc. Możemy wcierać go wówczas w skalp lub też z tego zrezygnować. Bywa to bowiem zarówno zaletą, jak i wadą. Czasem jeśli skalp jest mocno natłuszczany, wówczas włosy zaczynają się u nasady także znacznie szybciej przetłuszczać. Nie jest to jednak żadna zasada i nie zawsze tak jest. Gdy nacieramy skalp olejem możemy natomiast sprawić, że nastąpi znacznie szybszy porost włosów. Nie powinniśmy oczywiście oczekiwać, że efekty pojawią się natychmiastowo. Należy chociażby kilka razy przeprowadzić taki zabieg aby zobaczyć, jak wpłynie on na nasze włosy i przede wszystkim na ich ogólną kondycję.

Włosy warto olejować również podgrzanym olejkiem, przykładowo w kąpieli wodnej. Nie powinien być on jednak zbyt gorący, wówczas utraciłby bowiem swoje właściwości. Gdy olejek ma już odpowiednią temperaturę, wówczas można nałożyć go na suche włosy, oczywiście wcześniej odpowiednio rozczesane i zostawić wszystko jedynie na kwadrans. To szybka metoda olejowania włosów, która sprawdzi się wtedy, gdy nie mamy zbyt wiele czasu. Po tym wszystkim skórę głowy trzeba dokładnie umyć.

Czasem po olejowaniu, konieczne jest ich umycie nawet kilka razy, aby cały olej został dokładnie wymyty.

W innym wypadku, nasze włosy będą po prostu nadmiernie się przetłuszczały.

Można także olejować włosy na mokro. Wówczas na suche włosy nakłada się wybrany przez siebie olejek, związuje je, a później można brać relaksującą kąpiel. W trakcie para będzie nawilżała włosy, a olejek będzie łatwiej absorbowany przez nie. Jest to zatem skuteczna metoda, a na koniec kąpieli można szybko umyć dokładnie włosy.

Włosy flip in – łatwy sposób na piękną fryzurę Jakie czyściwa przemysłowe do szpitali, przychodni?
Comments are closed.