Jakie czyściwa przemysłowe do szpitali, przychodni?

Jakie czyściwa przemysłowe do szpitali, przychodni?

Miejsca związane z ochroną zdrowia, takie jak szpitale i przychodnie, muszą szczególnie dbać o zachowanie porządku i higieny. W związku z tym kluczowym aspektem jest nie tylko dobór właściwych środków czystości, ale i czyściwa. Jak wybrać najlepsze, by idealnie spełniało swoje funkcje? Poniżej podpowiadamy, jak zaopatrzyć szpital, gabinet lub przychodnię.

Czym są czyściwa przemysłowe?

Czyściwa przemysłowe to jednorazowe środki do czyszczenia powierzchni. Na rynku znaleźć można dwa rodzaje produktów tego typu – bawełniane i papierowe, Mogą one być pochodzenia celulozowego, celulozowo-makulaturowego, makulaturowego, włókninowego. Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne, ponieważ czyściwa produkowane są ze zrecyklingowanych materiałów. To uniwersalny produkt do czyszczenia i wycierania powierzchni oraz rąk, a także do polerowania. Nadaje się do wykorzystania zarówno na sucho, z wodą oraz środkami czystości, w tym przeznaczonymi do dezynfekcji. Dzięki wysokiej uniwersalności są szeroko stosowane w miejscach związanych z ochroną zdrowia – szpitalach, przychodniach czy gabinetach lekarskich. Przez to, że są to produkty jednorazowe, umożliwiają zachowanie maksymalnego poziomu higieny. Dodatkowo brak konieczności prania oraz dezynfekcji ścierek pozwala na zminimalizowanie kosztów związanych z zachowaniem czystości w przychodni czy szpitalu.

Jakie czyściwo wybrać do szpitala, przychodni, gabinetu lekarskiego?

Wybierając produkty do czyszczenia, warto pamiętać, by były one dopasowane do profilu działalności. Wielu ekspertów podkreśla, że głównie czyściwa przemysłowe celulozowe znajdą zastosowanie w branży medycznej. Można jednak także wykorzystać tam materiałowe – bawełniane. Bardzo istotne jest, aby zaopatrzyć placówkę w czyściwo w 4 kolorach. System ten pozwala na znaczne wyeliminowanie ryzyka krzyżowego przenoszenia zakażeń oraz rozprzestrzeniania się szkodliwych wirusów czy bakterii. Przyjęto zasadę, że czerwone czyściwo wykorzystywane jest do sprzątania powierzchni tzw. wysokiego ryzyka, czyli urządzeń sanitarnych znajdujących się w szpitalu, z kolei zielonych do obszarów niskiego zagrożenia – stołów, biurek, drzwi itp. Do dezynfekcji należy wykorzystać żółte czyściwo, a do czyszczenia wszelkiego rodzaju szklanych powierzchni użyć należy niebieskie. Wybierając czyściwo do placówek medycznych, warto zwrócić uwagę na posiadane przez nie certyfikaty np. dotyczące łatwego usuwania trudnych zabrudzeń, biodegrodawalności produktu czy braku szkodliwych, toksycznych substancji. Czyściwo, które będzie stosowane w szpitalnych kuchniach oraz stołówkach powinno być dostosowane do kontaktu z żywnością.

Gdzie kupić czyściwo przemysłowe dla branży medycznej?

Niezwykle szeroką ofertę czyściwa przemysłowego do zastosowania w szpitalach, przychodniach oraz gabinetach lekarskich znaleźć można w sieci. Warto skorzystać z oferty dystrybutorów produktów znanych producentów, jak i sprzedawców własnych środków. Ważnymi aspektami, które należy brać pod uwagę podczas doboru właściwej firmy, jest: ich oferta, jakość produktów, cena, a także podejście do klienta – powinno być jak najbardziej zindywidualizowane, by zapewnić nie tylko profesjonalną obsługę, ale i satysfakcję z zakupionych produktów. Istotnym kryterium może być także szybkość realizacji zamówienia, co pozwoli na sprawne dostarczenie czyściw w kryzysowej sytuacji.

Jak i kiedy olejować włosy? Interna Szczeklika, czyli jak zdobyć wiedzę niezbędną do zrozumienia wielu chorób i dolegliwości
Comments are closed.