Materac do spania – jaki wybrać?

Materac do spania – jaki wybrać?

Sen dla każdego człowieka ma bardzo duże znaczenie. Niemowlaki przesypiają niemal całą dobę, a dorośli do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebują od sześciu do ośmiu godzin wysokiej jakości nieprzerwanego snu. To, czy wstaniemy rano wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania w ogromnej mierze zależy od naszego materaca. Na co zwrócić więc uwagę podczas wyboru najlepszego produktu do spania? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Twardość materaca – podstawowe kryterium jego doboru

Skala twardości materaca powinna zostać dobrana indywidualnie i jest zależna od wagi osoby wypoczywającej na danym produkcie. Materace Anhel, polskiego producenta, którego siedziba znajduje się w Białymstoku, występują w czterech rodzajach twardości. Należą do nich materace:

  • miękkie – dla osób, których waga jest niższa niż 60 kg,
  • średnio twarde – dla osób ważących od 60 do 80 kg,
  • twarde – dla osób w przedziale wagowym od 80 do 100 kg,
  • bardzo twarde – dla osób, które ważą ponad 100 kg.

To kryterium jest bardzo istotne dla ludzkiego kręgosłupa. Spania na zbyt twardym materacu sprawia, że krew w organizmie nie może swobodnie przepływać. W związku z tym podczas snu wybudzamy się, żeby zmienić pozycję. Znowu zbyt miękki produkt powoduje, że ciało się w nim zapada, a mięśnie wokół kręgosłupa, zamiast odpocząć, ciągle się napinają.

Jak dobrać rozmiar materaca do spania?

Drugim istotnym kryterium jest rozmiar materaca. Odpowiedni produkt dobieramy ze względu wzrost użytkownika. Materac powinien być dłuższy o 15-20 cm niż osoba, która na nim śpi. Ponadto pod uwagę trzeba wziąć także jego szerokość. Dla jednej osoby ten parametr wynosi od 70 do 90 cm. Materac przeznaczony dla dwóch osób powinien mieć od 140 do 180 cm szerokości. Materace Anhel występują we wszystkich możliwych konfiguracjach, więc można wśród nich wybrać najodpowiedniejszy dla siebie, nie tylko ze względu na rozmiar, lecz także jego twardość.

Schorzenia kręgosłupa oraz alergie również mają znaczenie

Osoby, które cierpią na bóle pleców i kręgosłupa podczas wyboru odpowiedniego materaca powinny wybrać produkt dedykowany specjalnie dla nich, jakim jest ortopedyczny materac. Za jego sprawą zdecydowanie poprawi się jakość snu tych osób.

Kolejną ważną kwestią są alergie oraz uczulenia. Antyalergiczne materace Anhel uniemożliwiają gromadzenie się kurzu oraz nie pozwalają na rozwój mikroorganizmów i roztoczy w ich wnętrzu. Ich charakterystyczną cechą jest także wysoka wentylacja. Zawdzięczają ją wykorzystanym do ich produkcji wysokiej jakości materiałom.

Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków? Na co zwrócić uwagę wybierając akcesoria dla niemowlaka?
Comments are closed.