Środki zapobiegawcze i dystans społeczny mogą powstrzymać epidemię COVID-19

Środki zapobiegawcze i dystans społeczny mogą powstrzymać epidemię COVID-19

Zgodnie z nowym badaniem, dystans społeczny narzucony przez rząd, a także narzucone przez siebie środki zapobiegawcze, takie jak mycie rąk i noszenie maski , mogą pomóc złagodzić i opóźnić pandemię COVID-19, zgodnie z nowym badaniem, podkreślającym znaczenie świadomości choroby i rozpowszechniania informacji.

Choroba koronawirusa COVID-19 wywołana przez nowego koronawirusa rozprzestrzeniła się na prawie wszystkie kraje na świecie, odkąd po raz pierwszy pojawiła się w Chinach w grudniu. W obliczu epidemii urzędnicy zdrowia publicznego w różnych krajach szukają zaleceń, jak opóźnić i / lub spłaszczyć jej szczyt.

Alexandra Teslya z University Medical Center Utrecht i jej zespół opracowali model transmisji w celu oceny wpływu środków narzuconych przez siebie (mycie rąk, noszenie masek i dystans społeczny) ze względu na świadomość istnienia COVID-19 i krótkoterminowych dystansowanie się od dynamiki epidemii.

Jeśli populacja szybko zda sobie sprawę z koronawirusa i skutecznych środków zapobiegawczych, samodzielnie podjęte środki zapobiegawcze mogą zarówno zmniejszyć, jak i opóźnić szczytową liczbę przypadków, pokazał model, argumentując, że dużej epidemii można zapobiec, jeśli skuteczność tych środków przekroczy 50. %.

Liczba przypadków może być również opóźniona nawet przez powolną zmianę zachowania opinii publicznej, ale zgodnie z modelem szczyt w przypadkach nie jest opóźniony. Tymczasem, jeśli rząd nałoży środki dystansowania społecznego, ale nikt nie podejmie dodatkowych kroków ochronnych, szczyt może być opóźniony, ale nie zmniejszony w przypadkach.

Badanie wykazało, że trzymiesięczna interwencja rządu opóźniłaby szczyt o co najwyżej siedem miesięcy. Jeśli narzucony przez rząd fizyczny dystans zostanie połączony ze świadomością choroby i osobistymi krokami, wysokość szczytu może zostać zmniejszona, nawet po zniesieniu narzuconych przez rząd nakazów dystansowania społecznego.

„Co więcej, efekt kombinacji środków narzuconych przez siebie jest addytywny” – napisali naukowcy. „W praktyce oznacza to, że SARS-CoV-2 nie spowoduje dużej epidemii w kraju, w którym 90% populacji stosuje mycie rąk i dystans społeczny, które są skuteczne w 25%”.

Analiza była ograniczona szeregiem czynników. Nie uwzględniał demografii i niedoskonałej izolacji osób, które mają Covid-19, co oznacza, że ​​mogą zarażać innych opiekujących się nimi w domu lub w placówce służby zdrowia. Model nie wziął również pod uwagę możliwości ponownej infekcji wirusem.

Dla autorów odkrycia pokazują, jak ważne jest, aby rząd poświęcał czas i zasoby na edukowanie opinii publicznej na temat rozprzestrzeniania się wirusa i podkreślanie znaczenia dystansu społecznego, mycia rąk i noszenia masek. W badaniu nie dokonano rozróżnienia między nakazaniem niektórych z tych zachowań a zachęcaniem do nich.

„Podkreślamy znaczenie świadomości choroby w kontrolowaniu trwającej epidemii i zalecamy, aby poza polityką dotyczącą dystansu społecznego, rządy i instytucje zdrowia publicznego mobilizowały ludzi do podejmowania samodzielnie narzuconych środków o udowodnionej skuteczności w celu skutecznego zwalczania COVID-19, ” oni napisali.

Najlepsze metody ograniczania chrapania podczas snu Rodzaje urazów i potencjalnych objawów wypadków samochodowych
Comments are closed.