Czy są badania endoskopowe? Jakie choroby wykrywa endoskop?

Czy są badania endoskopowe? Jakie choroby wykrywa endoskop?

Endoskopia to badanie przeprowadzane w wielu gabinetach i klinikach. Jest całkowicie rewolucyjną metodą. Przez ostatnie dziesięciolecia endoskopia bardzo się rozwinęła. Są to wszystkie badania polegające na oglądaniu wnętrza ludzkiego ciała za pomocą światłowodu zakończonego narzędziem optycznym zwanym endoskopem.

Co daje nam badanie endoskopowe?

Najważniejszą zaletą tego badania jest bardzo niewielka inwazyjność. Badanie wnętrza ciała dzięki niej jest niezwykle bezpieczne. Taki badanie pozwala też na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu zarówno pacjenta, jak i lekarza, który je przeprowadza. Wyniki badań docierają do lekarza zdecydowanie szybciej. Dzięki temu zmniejsza się również czas oczekiwania na prawidłową diagnozę.

Badania endoskopowe są coraz bardziej udoskonalane. Dzięki ciągłemu rozwojowi urządzenia są na tyle wygodne i małe, że badanie jest łatwiejsze i jednocześnie mniej uciążliwe dla pacjenta. Jednak nigdy nie będą całkowicie pozbawione uczucia dyskomfortu. W tym wypadku wiele zależy od doświadczenia lekarza, który je wykonuje, a także typu urządzenia z jakiego korzysta. Niezmiernie istotna jest regularna dezynfekcja używanego sprzętu, Naprawa i Serwis Endoskopów – Sonologistic Plus Sp.K. to miejsce oferujące profesjonalne czyszczenie bądź naprawę endoskopów, a także wiele akcesoriów medycznych związanych z endoskopią.

Jakie są rodzaje endoskopii?

Badanie endoskopem pozwala nam zbadać wnętrze ludzkiego ciała i postawisz szybszą diagnozę. W zależności od badanych obszarów mamy różne rodzaje endoskopii. Są to:

 • gastroskopia (badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego),
 • kolonoskopia (badanie jelita grubego i okrężnicy),
 • stroboskopia (badanie tylnej części krtaniowej gardła),
 • bronchoskopia (badanie wnętrza tchawicy i oskrzeli),
 • laryngoskopia (badanie krtani),
 • endoskopowa cholangiopankreatografia wsteczna (badanie schorzeń dróg żółciowych),
 • endoskopia kapsułkowa (badanie jelita cienkiego),
 • cystoskopia (badanie pęcherza i cewki moczowej),
 • artroskopia (wziernikowanie stawu),
 • laparoskopia (badanie wnętrza jamy otrzewnej),
 • endoskopia igłowa (badanie oka, serca, naczyń wieńcowych).

Naprawa i serwis endoskopów Sonologistic Plus Sp.K.

Konserwacja i naprawa endoskopów

Narzędzia endoskopowe dla wielu szpitali są ograniczone w danym momencie. Wymagają one konserwacji i naprawy, ponieważ są bardzo narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Zwykle ich naprawa wymaga skorzystania z pomocy zewnętrznej firmy, która posiada doświadczenie, wiedzę i odpowiednie umiejętności. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele firm zajmujących się konserwacją i naprawą sprzętu endoskopowego.  W większości działają one na zasadzie serwisu. Narzędzia te muszą być regularnie naprawiane i konserwowane by działały prawidłowo.

Serwis endoskopowy

Z uwagi na ograniczoną ilość sprzętu w szpitalu lub klinice, a także potrzebę by zawsze był on sprawny i gotowy do działania warto rozważyć korzystanie z serwisu endoskopowego. Warto również uzupełniać swój sprzęt medyczny o nowe akcesoria, na stronie https://sonologistic.pl/akcesoria-endoskopowe/ możemy znaleźć specjalistyczne narzędzie endoskopowe, których użytkowanie daje możliwość bardziej dokładnych i szerszych badań endoskopowych. Naprawa i konserwacja endoskopów nie jest łatwym zadaniem. Wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Serwis endoskopowy jest w stanie wykonać konserwację szybko i profesjonalnie, tak by zapewnić narzędziom optymalne działanie.

 

Jak dbać o skórę twarzy? Poznaj bliżej ofertę hurtowni kosmetycznej La Diosa
Comments are closed.