Popularne suplementy diety i treningi dla osoby początkującej

Popularne suplementy diety i treningi dla osoby początkującej

Poszukujesz informacji na temat odpowiedniej diety, prawidłowego treningu oraz suplementacji, która zapewni ci osiągnięcie skutecznych efektów? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak osiągnąć przyrosty masy mięśniowej bez większych problemów. Z naszymi poradami na pewno efektywnie zbudujesz muskulaturę oraz szczupłą sylwetkę.

Dlaczego warto brać suplementy diety

Suplementy diety mają wiele właściwości z których każdy z nas, nie tylko sportowiec, powinien czerpać. Ich rolą jest przede wszystkim uzupełnianie niedoborów minerałów i witamin w naszym organizmie. Jeśli zatem czujemy, że nasze posiłki nie są zbyt wartościowe, powinniśmy rozpocząć suplementację. Co jednak ciekawe, okazuje się, że nawet najlepiej sporządzone posiłki nie zapewniają nam obecnie wystarczającej ilości witamin i minerałów. Jest to spowodowane zwłaszcza powstawaniem żywności zmodyfikowanej, zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu, gdzie rosną np. owoce, mowa tu zwłaszcza o spalinach samochodowych i smogu, ale powodów można doszukiwać się także we własnej kuchni, gdzie ludzie używają zbyt dużo oleju i przygotowują jedzenie niepoprawnie, przez co składników odżywczych przyjmuje się mniej. Suplementy diety są bardzo istotne dla ludzkiego zdrowia i dlatego powinna być zapewniona ich właściwa ilość w organizmie. Jeżeli o to zadbamy pozbędziemy się problemów gastrycznych, poczujemy się bardziej pobudzeni, a sportowcy budujący masę zobaczą szybciej zamierzone efekty.

Jakie suplementy diety dla osób aktywnych fizycznie?

Osoby prowadzące aktywny tryb życia sięgają po wiele różnorodnych suplementów diety, począwszy od ashwagandhy, przez białko, aż po witaminę C. Który suplement wybrać i dlaczego? Nic nie ogranicza cię, abyś sięgał po kilka różnych środków. Rolą argininy jest np. zwiększenie przepływu krwi w organizmie i tym samym dostarczenie mu niezbędnych składników do regeneracji, a także poprawy zdolności do robienia ćwiczeń. Bardzo ważnym suplementem jest także białko, które przyspiesza przyrost masy mięśniowej, dlatego wiele osób sięga także po BCAA, zmniejszające jednocześnie zmęczenie po ćwiczeniach. Warto także sięgnąć po sole mineralne, witaminę C, żelazo oraz zieloną kawę. Warto podkreślić, że ta ostatnia odpowiada przede wszystkim za zgubienie zbędnych kilogramów. Ciekawym suplementem jest także wspomniana wyżej ashwagandha, która pomaga zwłaszcza w regeneracji organizmu, zrelaksowaniu się oraz opanowaniu emocji.

Jaki rodzaj treningu jest najlepszy dla osoby początkującej

Istnieją cztery podstawowe zasady dla początkujących, których nie należy lekceważyć. Przede wszystkim sportowiec powinien urozmaicić swoje treningi różnymi seriami, partiami i ćwiczeniami. Nie należy bowiem przyzwyczajać organizmu do jednego, konkretnego ruchu. W czasie wykonywania poszczególnych ruchów należy dbać o ich prawidłowość, gdyż ich niewłaściwe wykonywanie nie jest zdrowe dla naszego ciała, np. niepotrzebne wyginanie się może źle odbić się na zdrowiu naszego kręgosłupa. Ponadto każde treningi powinny być prawidłowo rozplanowane i składać się z pewnego podziału na partie, serie i ćwiczenia. Plan treningowy zazwyczaj przewiduje wykonywanie 3-5 serii o konkretnej liczbie powtórzeń. I na koniec dodajmy, że czwarta zasada mówi o racjonalnym zwiększaniu liczby powtórzeń lub zwiększaniu obciążenia. W ten sposób przyzwyczajamy ciało do kolejnych, coraz trudniejszych wyzwań. Nie należy tego robić bezmyślnie i na siłę, aby sobie nie zaszkodzić.

Rola diety przy treningu siłowym

Jednym z elementów budowania masy mięśniowej jest prawidłowa dieta. Co to oznacza? Dobrze sporządzony jadłospis to taki, który zawiera dużo protein, nie pozwala odwodnić organizmu oraz ma podwyższoną kaloryczność, potrzebną do zrobienia przyrostów. Oprócz tego można także rozpocząć suplementację, która odpowiada za uzupełnienie niedoborów minerałów i witamin. Co ciekawe, same treningi, nawet najlepsze i bardzo intensywne, nie przyniosą żadnych efektów, jeśli nie zadbamy o to, co spożywamy. Właśnie dlatego należy odstawić śmieciowe jedzenie, alkohol czy słodycze i przyjmować tylko produkty wartościowe, poprawiające wydolność naszego organizmu.

Dieta pudełkowa – czy pomoże mi zadbać o odporność? Jak dobrać łóżko i akcesoria dla osób chorych?
Comments are closed.