Jak oczyścić zanieczyszczoną cerę?

Jak oczyścić zanieczyszczoną cerę?

Zanieczyszczona cera to problem, z którym zmaga się wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pierwsze oznaki tego stanu pojawiają się w wieku nastoletnim, kiedy ciało zaczyna się zmienić, a organizm przechodzi burzę hormonów. Wówczas bardzo często następuje wysyp wyprysków, nieprzyjemnych krostek na twarzach i ciałach nastolatków.

Problemy z nadprodukcją sebum w okresie nastoletnim – jak sobie z tym poradzić?

Nadmierna produkcja łoju powoduje, że pory są zapychane i nie nadążają z ujściem zabrudzeń. Łój wraz z elementami przenikającymi skórę, gromadzą się i po pewnym czasie skutkiem zaczopowania się u ujścia gruczołów tej mieszanki jest wysyp tak zwanego trądziku. Jest to bardzo trudne dla wielu młodych osób, których piękna i gładka cera przechodzi nagle kryzys i musi sobie poradzić z tego rodzaju problemami skórnymi.

Na szczęście na rynku znajdziemy szereg metod i preparatów, które pomogą nam oczyścić skórę i pozbyć się zalegających w porach łoju, potu i zanieczyszczeń.

Domowe sposoby na to, jak oczyścić zanieczyszczoną skórę – co warto wypróbować?

Przede wszystkim, zanim udamy się po specjalne preparaty do sklepu czy apteki, warto wypróbować metodę tak zwanej parówki. Aby łatwiej otworzyć pory i pozbyć się zalegających w nich zanieczyszczeń wystarczy nalać do garnka gorącej wody, najlepiej z dodatkiem ziół, które pomogą nam oczyścić cerę i nakryć głowę ręcznikiem nad parą. Wówczas para wodna będzie dla nas swoistym zabiegiem kosmetologicznym, pozwalającym otworzyć pory i wydobyć z nich zalegające zanieczyszczenia.

Po tego rodzaju zabiegu warto wypróbować peeling. W tym przypadku również, zanim udamy się do drogerii po kosmetyki, możemy wypróbować domowych sposobów i zrobić swój peeling oczyszczający. W zależności od delikatności cery warto zdecydować się na peeling ziarnisty, ścierający lub enzymatyczny. Dla naczynkowej cery zdecydowanie lepszy okaże się peeling enzymatyczny, natomiast dla osób z grubszą skórą, bardzo komfortowy będzie peeling ziarnisty.

Domowe sposoby, wizyta u specjalisty dermatologa lub w gabinecie kosmetologicznym, czyli jak radzić sobie z zanieczyszczoną skórą?

Warto pamiętać o tym, że jeśli domowe sposoby nie działają, to dobrym rozwiązaniem może okazać się wizyta u profesjonalisty dermatologa lub w gabinecie kosmetologicznym. Na miejscu osoby doświadczone pomogą dobrać nam odpowiednie zabiegi oczyszczające lub jak w przypadku dermatologa, także pielęgnację, dzięki której zanieczyszczona skóra zacznie dochodzić do siebie.

W okresie jesiennym oraz zimowym świetnym rozwiązaniem może okazać się stosowanie kwasów. Jest to idealny czas, bowiem promienie słoneczne wówczas nie są już straszne, a jest to istotna kwestia, ponieważ nie kwasy zdecydowanie obniżają odporność skóry na szkodliwe promienie.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kwasów, począwszy od niskich stężeń, aż do tych nieco wyższych, z których korzystają specjaliści w gabinetach. Jest to świetny sposób, by oczyścić cerę i móc cieszyć się piękną, zdrową i promienistą skórą bez niedoskonałości.

Więcej informacji na ziaja.com

Stres pod kontrolą Peruki lace front – idealne włosy!
Comments are closed.