Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu spod pach?

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu spod pach?

Zachowanie świeżości przez cały dzień to marzenie niejednej osoby. Szczególnie pachy są narażone na niedogodności, ciało poci się tam najbardziej, co może objawiać się przykrym zapachem. Pocenie się jest naturalnym mechanizmem organizmu, pot fizjologiczny jest bezwonny, oznacza to, że nie powinien wydzielać normalnie żadnego zapachu. Niestety dieta, nerwowy tryb życia, niektóre choroby, ubrania ze sztucznego materiału, a także nieprawidłowa higiena sprawiają, że pot zmienia swój zapach, staje się ostry i mocno wyczuwalny.

Żeby zachować higienę na dobrym poziomie, warto myć się przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. W przypadku intensywnej aktywności fizycznej można zwiększyć ten proceder. Po takiej czynności koniecznym elementem jest dezodorant. Współczesne drogerie mają wiele do zaproponowania klientom, do wyboru są dezodoranty w kulkach, w sztyfcie czy w sprayu. Wszystkie one dają pozytywne rezultaty, wpływają na przedłużenie uczucia świeżości pod pachami.

Dlaczego dezodorant jest istotny?

Kosmetyk, który hamuje wydzielanie potu, to rozwiązanie konieczne w wielu przypadkach. Sportowcy, osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, wydzielają więcej potu, dla ich lepszego komfortu wyprodukowano specjalne bezpieczne formuły, skuteczne w eliminacji nieprzyjemnego zapachu. Coraz częściej wybieranym produktem jest ten zrobiony z naturalnych składników.

Dezodorant o prawie 100-procentowym składzie naturalnym pozwala na taką samą ochronę, jak ten, który tych składników jest pozbawiony. Jednocześnie nie trzeba się obawiać podrażnień skórnych, alergicznych, taki kosmetyk pozytywnie wpływa nie tylko na samopoczucie, odświeża, daje też gwarancję, że ciało nie zachoruje w przyszłości od nadmiaru negatywnych komponentów, niekorzystnych dla organizmu.

Kosmetyki mogą pozytywnie wpływać na działanie organizmu, wystarczy tylko wybierać te, których składniki pochodzą z natury. Z dobrze dobranym zapachem wyrobu można komfortowo czuć się przez cały dzień niezależnie od jego intensywności.

Jakie elementy oprócz kosmetyków?

Zdrowie powinno zacząć się od diety. Im więcej naturalnych, surowych składników znajdzie się w codziennych posiłkach, tym pot okaże się mniej intensywny i śmierdzący. Z diety warto eliminować też niektóre składniki, takie warzywa jak szparagi, czosnek czy cebulę, nie trzeba spożywać często, żeby mieć zdrowe i piękne ciało.

Ważnym aspektem w poprawnym funkcjonowaniu jest także ubranie, od jego naturalności zależy, czy pachy będą wyczuwalne podczas czasu spędzonego w domu, czy podczas wykonywania obowiązków w pracy. Najlepsza okaże się odzież całkowicie bawełniana, innym rozwiązaniem może być len lub jedwab. Koniecznie trzeba ograniczyć noszenie poliestrowych elementów garderoby. Pot powinien wsiąkać w materiał, z bawełny szybko wyparowuje woda, z takiego sztucznego tworzywa jak akryl czy poliester nie będzie takiej możliwości. Zatroszczenie się o codzienną garderobę, jej regularne pranie to aspekty, które będą sprzyjały zachowaniu przyjemnego zapachu pod pachami.

Artykuł powstał przy współpracy z Febumed
Gdzie kupić perukę? Herbata bergamotowa: jak może pomóc obniżyć poziom wysokiego cholesterolu i wysokiego ciśnienia krwi
Comments are closed.