Jak dbać o potencję? Podpowiadamy!

<strong>Jak dbać o potencję? Podpowiadamy!</strong>

Na sprawność seksualną ma wpływ wiele czynników. U niektórych panów może się ona obniżać czasowo, u innych zamienia się w problem przewlekły. W jaki sposób można o nią zadbać? Kiedy przydatne będą leki na potencję?

Warto dbać o zdrowie

Duży wpływ na potencję mają niektóre choroby, szczególnie, jeśli nie są zdiagnozowane i prawidłowo leczone. Dotyczy to cukrzycy, miażdżycy, chorób serca i układu krążenia, a także nadciśnienia tętniczego oraz zbyt wysokiego poziomu cholesterolu. Problemy z potencją mogą również pojawiać się jako skutek obniżonego poziomu testosteronu. Panowie, którzy chcą zadbać o potencję, a jednocześnie o zdrowie, powinni regularnie robić podstawowe wyniki krwi i nie unikać lekarza w razie pojawienia się jakichkolwiek niepokojących dolegliwości.

Ważna aktywność fizyczna

Brak ruchu i siedzący tryb życia nie wpływają dobrze na cały organizm, w tym również na sprawność seksualną. Warto zadbać o regularną aktywność fizyczną, dzięki której można poprawić kondycję, samopoczucie, a także dotlenić organizm i poprawić krążenie. A to ma niebagatelny wpływ na potencję i jakość życia seksualnego.

Dobra dieta na potencję

Panowie, którzy chcą zadbać o potencję, powinni również przyjrzeć się swojej codziennej diecie. Jeśli jest pełna niezdrowych, przetworzonych produktów, trudno się dziwić, że potencja spada. Tym bardziej, że z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi najczęściej wiąże się nadwaga i otyłość, a co za tym idzie – wszelkie wynikające z nich choroby i dolegliwości. W zdrowej diecie na potencję powinny znaleźć się produkty, które sprzyjają produkcji testosteronu, a więc bogate w witaminę E, cynk oraz argininę. Znajdziemy je w orzechach, otrębach, produktach pełnoziarnistych oraz chudym mięsie.

Odstawienie używek

Palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu to prosta droga do osłabienia sprawności seksualnej. Używki mają wpływ na zaburzenie potencji, przyczyniają się również do rozwoju chorób układu krążenia. Panowie, którzy już zauważają u siebie pierwsze problemy z potencją, powinni jak najszybciej odstawić tytoń i alkohol, gdyż dalsze ich używanie będzie jedynie pogłębiać dolegliwości.

Wspomagające leki na potencję 

Dostępne w aptekach leki na potencję to preparaty, które mają różne działanie. Na receptę najczęściej można otrzymać środki, które działają doraźnie w zaburzeniach erekcji i w krótkim czasie po zażyciu umożliwiają odbycie stosunku. Jest jednak także spora grupa suplementów dostępnych bez recepty, które mogą działać profilaktycznie w problemach z potencją. W ich składzie znaleźć można komplet witamin i minerałów, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, wyciągi roślinne i ziołowe, które działają pobudzająco na produkcję testosteronu i krążenie krwi. Leki na potencję mogą być dobrym wsparciem dla panów, którym zależy na pełnej sprawności seksualnej. 

Leczenie ginekomastii — jak przebiega zabieg na przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn? Jak wybrać odpowiedni sklep z perukami
Comments are closed.