Depilacja laserowa – zalecenia przed i po zabiegu

Depilacja laserowa – zalecenia przed i po zabiegu

Jedyną trwałą metodą depilacji jest obecnie depilacja laserowa, która pozwala szybko pozbyć się niechcianego owłosienia z każdej części ciała. Depilacja bikini, pach czy nóg to ogromna wygoda na długie lata. Sprawdź, jak odpowiednio przygotować się do depilacji laserem oraz jak postępować po zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Aby depilacja laserowa Wrocław była skuteczna, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (słońce, solarium) oraz z samoopalaczy. Na 6 tygodni przed depilacją, nie należy usuwać włosków z miejsca zabiegowego. Dopiero dzień przed zabiegiem trzeba się ogolić. Wybierając się na usuwanie owłosienia laserem we Wrocławiu, pamiętaj również o tym, by nie stosować wcześniej mocnych peelingów, silnych środków złuszczających, kremów do depilacji. Podczas konsultacji poinformuj o przyjmowanych lekach, gdyż niektóre z nich również trzeba odstawić przed zabiegiem. Należą do nich leki światłouczulające, niektóre antybiotyki, ibuprofen, leki przeciwdepresyjne, a także zioła – dziurawiec i nagietek. Skóra przed zabiegiem powinna być czysta i niczym nie posmarowana, dlatego w dniu depilacji laserem nie używaj kremów, balsamów czy antyperspirantów (jeśli np. planujesz depilację pach).

Postępowanie po zabiegu

Każda skóra reaguje nieco inaczej, dlatego odczucia oraz objawy u każdego mogą się nieco różnić. Duże znaczenie ma również depilowany obszar – depilacja bikini czy pach może sprzyjać większym podrażnieniom, gdyż te części ciała są bardzo delikatna. Skóra może być nieco zaczerwieniona, do kilku dni może utrzymać się obrzęk i opuchlizna. Jak więc postępować po zabiegu depilacji laserem we Wrocławiu? Bezwzględnie należy zrezygnować z opalania na co najmniej 2 tygodnie. Prócz tego nie wolno używać kosmetyków na bazie alkoholu, mydła, spirytusów, dezodorantów i antyperspirantów. Mogłyby one jeszcze bardziej podrażnić skórę. Nie wykonujemy także depilacji mechanicznej, a także przez 2 dni unikamy sauny, basenów, nie bierzemy gorących kąpieli (najlepiej sprawdzi się szybki prysznic). Aby przyspieszyć regenerację skóry, warto stosować kilka razy dziennie maść łagodzącą, na przykład alantan lub bepanten.

Postępowanie pomiędzy zabiegami

Aby depilacja laserowa była skuteczna i przyniosła trwałe efekty, należy wykonać kilka zabiegów. Ich ilość jest ustalana indywidualnie. Jak więc postępować pomiędzy kolejnymi zabiegami? Podobnie jak przed pierwszym zabiegiem, również tu trzeba zrezygnować z opalania, niektórych leków i ziół światłouczulających. Nie wolno stosować żadnych innych metod depilacji ciała poza maszynką, a więc nie używamy kremów, wosku czy pasty cukrowej. Na kilka dni przed kolejnym zabiegiem, rezygnujemy z peelingów, środków złuszczających oraz przygotowujemy skórę, tak jak  przed pierwszą wizytą w salonie depilacji. Jeśli będziesz pamiętać o tych zasadach, możesz być pewny, że Twoja skóra Ci podziękuje, a efekty usuwania owłosienia laserem będą trwałe.

Jak dobrać odpowiednie stężenie oleju CBD? Olej z czarnuszki – popularność, korzyści ze stosowania, właściwości
Comments are closed.