5 wskazówek, jak poprawić produktywność i zdrowie psychiczne w domu

5 wskazówek, jak poprawić produktywność i zdrowie psychiczne w domu

Czy z wyboru, czy z konieczności, praca w domu bez szefa, który dyszący Ci na karku, brzmi jak luksus. Praca w domu zapewnia większą elastyczność, czas dla dzieci i inne korzyści. Przy tych wszystkich korzyściach zwiększa ryzyko zwlekania, słabej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, rozpraszania uwagi, braku koncentracji, problemów z granicami itp.

Jednym z typowych wyzwań dla pracowników zdalnych jest przejście z nieustrukturyzowanego trybu domowego do trybu pracowitego. To może być dość trudne. Odwrócenie tego przełącznika i przygotowanie się do pracy wymaga dyscypliny i przemyślanego podejścia.

Aby mieć produktywny dzień pracy, istotne jest, aby stworzyć warunki pracy, które poprawiają wydajność i psychicznie zdrowia po każdym dniu lub zadania. Oto pięć świetnych wskazówek, które pokazują, jak to zrobić.

Skonfiguruj obszar roboczy

Lokalizacja to nie wszystko na rynku nieruchomości. Jest to również istotne dla produktywności podczas pracy w domu.

Wybierz miejsce z dala od rozpraszających elementów, aby skonfigurować miejsce pracy. Możesz stworzyć wyjątkowe środowisko pracy różniące się od reszty domu i skojarzyć Cię z pracą.

Wskazówki dotyczące tworzenia miejsca pracy

 • Dodaj styl biurowy za pomocą kalendarza, tablicy, uchwytu na długopis itp.
 • Ożyw swoje miejsce pracy dzięki wspaniałej sztuce i roślinom domowym.
 • Usiądź w pobliżu okna, aby uzyskać naturalne oświetlenie i wentylację.
 • Ustaw w miejscu o małym lub zerowym natężeniu ruchu.
 • Szumów słuchawek jest przydatny.

Stwórz rutynę

Nadaj ton produktywnemu dniu z dobrą poranną rutyną. Jedną z zalet pracy w domu jest elastyczność, która jest mieczem obosiecznym. Może to prowadzić do braku rutyny, powodując niską produktywność. Idealny system do pracy w domu zaczyna się od przebudzenia się we właściwym czasie i wyznaczenia celów do osiągnięcia przed końcem dnia.

Niezorganizowana praca z domu często jest pozbawiona struktury w porównaniu ze standardowymi miejscami pracy od 9 do 5. Ścisłe przestrzeganie standardowej procedury biurowej może przynieść niektóre korzyści z pracy w domu, ale posiadanie systemu jest niezbędne. Ustal swój czas pracy tak, abyś był najbardziej efektywny w ciągu dnia. Skonfiguruj rutynę, choć elastyczną, aby uwzględnić niektóre czynności niezwiązane z pracą. Przygotowuje Cię do owocnego i bezstresowego dnia.

Pokonaj marnotrawców czasu

Jedną z głównych przeszkód w osiąganiu optymalnej produktywności przez pracowników zdalnych jest rozproszenie uwagi. Swoboda pracy z domu i unikanie dojazdów do pracy powinna naturalnie przełożyć się na więcej godzin pracy. Dobrze?

Ale nie zawsze tak jest, Twój dom jest prawdopodobnie pełen różnych rodzajów rozrywki. Niektóre z tych rozrywek mogą być zamierzone lub nie. Kiedy będziesz odpowiadać przed sobą, znacznie łatwiej ulegniesz pokusie i zboczysz na boczny tor.

Oto niektóre z typowych czynników, na które należy zwrócić uwagę:

 • Rodzina i przyjaciele
 • obowiązki domowe
 • Wiadomości błyskawiczne i e-mail
 • Media społecznościowe i internet
 • Połączenia i wiadomości tekstowe

Chociaż nierealistyczne jest oczekiwanie na wyeliminowanie wszelkiego rodzaju rozpraszania uwagi, ustanowienie zasady pracy z domu dla siebie i bliskich zwiększy produktywność.

Uważaj na siebie

Doskonała etyka pracy jest wygodniejsza niż kiedykolwiek dla pracowników zdalnych. Trudno jest zachować dyscyplinę bez patrzenia na ciebie. Poczucie odpowiedzialności może być trudne, ale tych kilka wskazówek może wpłynąć na różnicę między bardzo produktywną pracą w domu lub wykonywaniem zadań, a przeciętnymi.

 • Wyznacz cele: zarówno cele krótko-, jak i długoterminowe zapewnią Ci motywację i będą doskonałym sposobem na śledzenie postępów.
 • Stwórz codzienną listę rzeczy do zrobienia: Spisz swoją listę codziennych zadań i skreśl ją po zakończeniu, aby poczuć satysfakcję.
 • Praca z licznikami czasu: ustaw licznik czasu dla każdego zadania, aby zachować koncentrację.
 • Przejrzyj swoją pracę: poza szybkością jakość Twojej pracy powinna być priorytetem.

Odłącz i baw się dobrze

Niezbędne jest utrzymanie zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Praca zdalna może być wyczerpująca bez odpowiedniego nawyku. Świetna praktyka zaczyna się od wyznaczenia czasu na zabawę lub przerw na zajęcie się niezwiązanymi z nimi pracami.

Jest mnóstwo zabawy, aby odświeżyć się i przygotować do zadania. W zależności od wyboru zabawy, możesz zaangażować się w łagodny trening, dobrą przekąskę, medytację, oglądanie filmów na YouTube, rozmowę z przyjaciółmi, spacery na świeżym powietrzu na słońcu lub fitness, media społecznościowe itp. Lub jeśli czujesz się szczęśliwy, możesz zrelaksować się w kasyno bez rejestracji tutaj i kto wie, może zarobić dodatkowe kieszonkowe.

Końcowa myśl

Praca w domu ma wiele zalet, ale przy niezorganizowanych nawykach i pokusach może to odbić się na zdrowiu psychicznym i produktywności.

Zaleca się, abyś uważał na swoją energię psychiczną i unikał niepotrzebnego stresu. Zastosuj się do produktywnego dnia, ale odpowiednio odśwież fizycznie i psychicznie, aby się nie wypalić.

0

Brak komentarzy

No comments yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *