Wszystko na temat mezoterapii igłowej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ ich udowodniona skuteczność i długotrwałe efekty gwarantują piękną i zdrową skórę. Jednym z zabiegów budzących największe zainteresowanie jest mezoterapia igłowa. Dostarcza ona cerze składników odżywczych, nawilżających i regenerujących, dzięki czemu skóra wygląda na gładszą i wypoczętą. Mezoterapię stosuje się również jako profilaktykę przeciw powstawaniu zmarszczek czy pogłębianiu się tych już istniejących. Jednak mezoterapia igłowa nie ogranicza się jedynie do twarzy – zabiegom mogą być poddawane różne partie ciała.
Na czym polega zabieg mezoterapii?
Substancje dostarczane w czasie mezoterapii wnikają głęboko w warstwy skóry, co gwarantuje poprawę jej wyglądu. Cera wygląda na odświeżoną i nawilżoną; staje się jędrniejsza, a zmarszczki płytsze. Ponieważ mezoterapia igłowa jest zabiegiem inwazyjnym (podczas którego następuje naruszenie ciągłości skóry) niezwykle ważne jest, by przeprowadzać go tylko w gabinetach, w których wykonają go lekarze. Sam proces mezoterapii polega na tym, że pod skórę (na głębokość około 2-3 mm) wstrzykiwane są za pomocą mikroskopijnej igły substancje odżywcze. Konkretne składniki wchodzące w skład koktajlu dobierane są do indywidualnych potrzeb pacjentów. Najczęściej wykorzystuje się jednak dobroczynne związki takie jak kwas hialuronowy, witaminy (zwłaszcza A, E i C) czy odżywcze substancje pochodzące z naturalnych produktów takich jak algi i zielona herbata. Przy zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe. Więcej informacji na temat mezoterapii igłowej znaleźć można na stronie https://www.salonurody-cleo.pl, gdzie swoją ofertę przedstawia profesjonalny salon kosmetyczny. Salon proponuje swoim klientkom mezoterapię frakcyjną oraz mikroigłową, w zależności od potrzeb ich skóry.
Gwarancja długotrwałych efektów
Mezoterapia słynie z tego, że jej efekty są zauważalne niemal od razu i utrzymują się przez dłuższy czas. Wprowadzone pod skórę substancje aktywne sprawiają, że cera staje się wyraźnie bardziej napięta i gładsza. Zmarszczki zostają wygładzone, zmniejsza się też prawdopodobieństwo powstania nowych linii. Jednak ponieważ nie jest to zabieg permanentny, konieczne jest jego regularne powtarzanie. Na początek poleca się wykonanie cyklu średnio trzech do sześciu zabiegów w odstępie dwóch tygodni. Następnie, aby podtrzymać efekty, mezoterapię powinno się robić co kilka lub kilkanaście tygodni.
Nie tylko dla skóry twarzy
Planując mezoterapię igłową, należy pamiętać, że nie jest to zabieg ograniczony wyłącznie do twarzy. Mezoterapii mogą być poddawane niemal wszystkie partie ciała. Do najbardziej popularnych należą zabiegi na szyję, dekolt i dłonie. Bardzo dobre efekty przynosi też wykonanie zabiegu na owłosionej skórze głowy. Pomaga to zagęścić czuprynę, nadać włosom zdrowszy wygląd, a nawet zapobiegać łysieniu i wypadaniu włosów. Z kolei mezoterapia zastosowana na partie takie jak uda, brzuch czy pośladki pomaga zredukować rozstępy, cellulit i tkankę tłuszczową w danym miejscu.
Możliwe skutki uboczne
Ponieważ mezoterapia wykonywana jest z użyciem igieł, jak we wszystkich zabiegach tego typu, mogą wystąpić reakcje niepożądane. Najczęściej spotykane jest powstawanie krwiaków i sińców w miejscu przeprowadzania zabiegu. Możliwe jest również pojawienie się obrzęku czy wystąpienie reakcji alergicznej. Należy również pamiętać, że zabiegowi nie mogą poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zabronione jest również przeprowadzanie mezoterapii u osób chorych na cukrzycę lub choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są również infekcje skórne, stany zapalne i opryszczka. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej przedyskutować dostępne opcje z lekarzem w wybranej klinice medycyny estetycznej.