Skuteczny lifting twarzy – jak nie skalpel, to co?

Skuteczny lifting twarzy – jak nie skalpel, to co?

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym medycyna estetyczna umożliwia lifting bez skalpela, którego efekty porównywalne są z tymi osiąganymi podczas ingerencji chirurgicznej, ale sam zabieg jest dużo mniej inwazyjny. Skalpel został zastąpiony m.in. światłem lasera, ultradźwiękami czy samowchłanialnymi nićmi. Co warto wiedzieć o nieinwazyjnym liftingu twarzy?

Lifting twarzy – co zamiast skalpela?

Nieinwazyjny lifting twarzy pozwala na szybką redukcję najbardziej widocznych zmarszczek i odmłodzenie skóry, bez konieczności hospitalizacji czy długiej rekonwalescencji. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak laseroterapia, skoncentrowane ultradźwięki, nici liftingujące czy fale radiowe. Rodzajem liftingu bez skalpela jest też wolumetria, czyli wstrzykiwanie wypełniacza (np. kwasu hialuronowego) w głębokie warstwy skóry w celu uniesienia opadających policzków, wygładzenia zmarszczek i bruzd czy modelowania zarysu żuchwy.

Poniżej przedstawiamy trzy popularne zabiegi liftingu twarzy polecane przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki.

Lifting nićmi

Nici liftingujące np. Aptos czy PDO to specjalne nici wykonane z materiałów, które po pewnym czasie zostają wchłonięte przez organizm. Do momentu rozpuszczenia skutecznie podtrzymują tkanki, zapobiegając ich opadaniu. Trwałość tego zabiegu wynosi od około 1,5 roku do dwóch lat, a jego efekty porównywalne są z liftingiem chirurgicznym.

Zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę długich nici o gładkiej powierzchni lub zakończonych maleńkimi haczykami. Tworzą one swego rodzaju „rusztowanie” w skórze i podnoszą opadające struktury. Pozwalają na uniesienie opadających policzków, kącików ust, brwi czy kącików oczu. Lifting nićmi obejmujący kilka różnych punktów na twarzy umożliwia jej perfekcyjne wymodelowanie, podniesienie owalu i wyraźne odmłodzenie.

Lifting ultradźwiękowy

Kolejny mało inwazyjny i wyjątkowo skuteczny lifting twarzy to zabieg z zastosowaniem skoncentrowanych ultradźwięków (HIFU, czyli z ang. High Intensity Focused Ultrasound). Technologia ta selektywnie oddziałuje na skórę, powodując głębokie mikrouszkodzenia i stymulując ją do produkcji kolagenu. Lifting HIFU przywraca jędrność skórze już po jednym zabiegu, jest bezpieczny i umożliwia natychmiastowy powrót do wykonywania codziennych czynności. Jego efekty są bardzo trwałe i utrzymują się przez kilkanaście miesięcy lub dłużej. Proces starzenia się skóry zostaje wyraźnie spowolniony.

Zabieg polega na zastosowaniu skoncentrowanej wiązki ultradźwięków w miejscach, wymagających intensywnego odmłodzenia. W trakcie zabiegu powierzchnia skóry zostaje nietknięta, za to jej głębokie warstwy są podgrzewane do odpowiedniej temperatury. W wyniku liftingu ultradźwiękowego zachodzą procesy regeneracyjne, które trwają przez kilka miesięcy, dzięki czemu skóra z dnia na dzień staje się bardziej napięta i odmłodzona.

Laserowy lifting twarzy

Lifting twarzy bez skalpela możliwy jest też dzięki laseroterapii. Najmniej inwazyjne zabiegi odmładzające wykonywane są przy pomocy laserów frakcyjnych nieablacyjnych, czyli takich, które nie uszkadzają naskórka, a jedynie podgrzewają głębsze warstwy skóry. Bardzo krótkie impulsy o wysokiej energii inicjują syntezę kolagenu w skórze, przez co w bezpieczny sposób rewitalizują i odmładzają twarz. Aby uzyskać najlepsze efekty liftingu twarzy, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu – najczęściej od 3 do 4 razy.

Laserowy lifting twarzy pozwala na gruntowną przebudowę skóry i przywrócenie jej sprężystości. Technologia ta umożliwia usuwanie zmarszczek na czole, wokół ust, a nawet pod oczami. Zauważono, że lifting laserem poprawia też owal i kontur twarzy. Dodatkowo dzięki laseroterapii można pozbyć się również takich efektów starzenia się skóry, jak przebarwienia.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Indyk – od pola do stołu Zatrudnienie odpowiedniej osoby na stanowisku pomocy stomatologicznej
Comments are closed.