Problem siwych włosów nie musi być Twoim problemem!

Problem siwych włosów nie musi być Twoim problemem!

Problem siwych włosów dotyka wielu osób. Nie każdy chce się z nim pogodzić i stara się walczyć z nim i opóźnić proces siwienia jak tylko można. Warto poznać przyczyny powstawania siwych włosów i sposoby jak sobie z nimi radzić.

Siwe włosy: przyczyny powstawania

Siwienie to naturalny proces, który jest elementem rozwoju człowieka. Przeważnie pierwsze siwe włosy pojawiają się pomiędzy 30. a 40. rokiem życia. Zdarzyć się jednak może, że nastąpi to wcześniej. Pojawienie się pierwszych siwych włosów zależne jest od czynności hormonów i cech genetycznych danej osoby. W przypadku osób, które są młode (około 25. roku życia), siwe włosy oznaczać mogą anemię złośliwą.

Naukowcy twierdzą, że siwe włosy pojawiają się w wyniku peroksydazy glutationowej. Polega ona na konwertowaniu w wodę nadtlenku wodoru. Im człowiek jest starszy, tym proces ten jest wolniejszy. To zaś prowadzi do siwienia włosów. Na siwe włosy powinny zwracać uwagę osoby młode. Siwe włosy mogą bowiem być zwiastunek długotrwałego przemęczenia organizmu lub zwiastunem choroby Wernera. Czytaj więcej o problemie siwych włosów na  https://salonova.pl/blog/siwe-wlosy-jak-sobie-nimi-poradzic-b27.html

Problem siwych włosów może być także spowodowany niedoborem witaminy B12 i kwasu foliowego. Należy mieć jednak na uwadze, że przyczyn występowania siwych włosów jest naprawdę dużo. Problem ten jest bowiem bardzo złożony. Głównym powodem tego stanu jest jednak wysoki poziom nadtlenku wodoru. Naukowcy odkryli także, że siwy kolor wynika również z niedoboru komórek SFC. Badanie, które to udowodniły,  przeprowadzone było na myszach.

Zdarzyć się może także, że problem siwych włosów pojawi się u osób, które nie skończyły nawet 20. roku życia. Wtedy mówić możemy o przedwczesnym siwieniu. Powodem tego stanu rzeczy mogą być różne schorzenia i niedobory witamin. Siwe włosy pojawić się mogą u chorych na anemię lub choroby autoimmunologiczne, na przykład związane z tarczycą. Innym popularnym powodem jest także zła dieta, używki lub nadmierna ekspozycja włosów na działanie promieni UV.

Jak radzić sobie z siwymi włosami?

Siwe włosy należy przede wszystkim poddać odpowiedniej pielęgnacji. Trzeba wiedzieć, że mają one inną strukturę od włosów zwyczajnych. Są one bardziej sztywne, chropowate i szorstkie. Ten stan rzeczy powoduje prawdopodobnie brak melanocytów, których brak zaburza pracę keratynocytów, co prowadzi do tego, że włosy są puste w środku.

Wiele osób ucieszyć może to, że siwe włosy mogą wrócić do swojego naturalnego koloru. Warunkiem jest jednak doskonałe odżywienie cebulek włosów. To jednak jest niezwykle trudne. Skorzystać można jednak z usług kosmetologów. Naukowcy i kosmetolodzy wytwarzają bowiem preparaty, które sprawiają, że cebulki znowu produkują pigment. Podczas pielęgnacji siwych włosów ważne jest także dostarczanie do organizmu dużych ilości witaminy B5. Warto również wzbogacić swoją dietę o takie składniki, jak:

  • orzechy,
  • makrele,
  • banany,
  • wątróbki,
  • mleczko pszczele.

Podczas pielęgnacji siwych włosów bardzo istotny jest także regularny odpoczynek. Powinien on odbywać się w średnio oświetlonych pomieszczeniach. Należy się w pełni odprężyć i wypić melisę lub ziołową herbatę. Warto również pić napar z drożdży piwnych dwa lub trzy razy dziennie. Istotne będzie także spożywanie warzyw i owoców.

Istnieją także domowe sposoby na walkę z siwymi włosami. Jednym z nich jest napar z szałwii. Liście tej należy gotować w niewielkiej ilości wody (około 3 filiżanki) przez 10 minut. Po ostygnięciu naparu należy polać nim umyte wcześniej włosy. Zabieg ten powinno powtarzać się około 3 razy w tygodniu. Do pielęgnacji wykorzystać można także mocną, czarną herbatę. Ta powinna być wmasowywana w skórę głowy raz na kilka dni. W poszukiwaniu profesjnalnych produktów na siwe włosy, wejdź na Salonova.pl.

Innym sposobem na siwe włosy jest płukanka ziemniaczana. Do jej stworzenia należy ugotować ziemniaki, odcedzić je i poczekać na ostygnięcie wody. To właśnie nią należy wypłukać umyte włosy. Ten proces należy powtarzać co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu. Efektem tego procesu będzie to, że włosy będą ciemniejsza, a także przestaną się przetłuszczać.

Problem siwych włosów jest naturalny. Niestety nie można od nich uciec, ale przy odpowiedniej pielęgnacji możemy sprawić, że nasze włosy wrócą do swojego naturalnego koloru. Jeśli problem ten dotyka osób młodych, należy być bardzo uważnym, ponieważ może być to zwiastun choroby.

Wszystko co trzeba widzieć o rentgenie cefalometrycznym. Gdzie kupić tanie akcesoria medyczne?
Comments are closed.