Zatrudnienie odpowiedniej osoby na stanowisku pomocy stomatologicznej

Zatrudnienie odpowiedniej osoby na stanowisku pomocy stomatologicznej

Zatrudnienie nowej osoby na stanowisko pomocy stomatologicznej jest nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim warto zastanowić się, jakiej osoby szukamy i czego będziemy od niej oczekiwać. W serwisie Gowork.pl można poszukać ciekawych ofert, jak i pracowników do swojej firmy. Wyszukiwanie odbywa się dzięki danym frazom, np. Praca Katowicedzięki czemu szybko uzyskujemy potrzebne informacje. Jak znaleźć doświadczonego pracownika? O czym pamiętać zatrudniając pomoc stomatologiczną?

Określenie obowiązków

Na samym początku określmy obowiązki, jakie należeć będą do nowo zatrudnionej osoby. Warto je zamieścić w ogłoszeniu o pracę, co pozwoli kandydatom zrozumieć, na czym dokładnie polegać będzie praca. Pomoc stomatologiczna to zajęcie polegające na wykonywaniu wielu zadań, które mają na celu wspomóc pracę lekarza i zapewnić mu optymalne warunki do zajmowania się pacjentem. Taka osoba nie jest uprawiona do wykonywania zabiegów stomatologicznych, jednak to właśnie od niej zależy, czy wszystko przebiegnie sprawnie i komfortowo. Osoby z mniejszym doświadczeniem zajmują się początkowo pracami administracyjnymi, z czasem nabywając nowe umiejętności. Do ich zadań należą między innymi:

  • przygotowywanie i czyszczenie sprzętu do zabiegów oraz preparatów,
  • archiwizowanie i prowadzenie dokumentacji medycznej pacjentów,
  • zamawianie leków, które są niezbędne do przeprowadzania procedur medycznych,
  • utrzymanie porządku w gabinecie stomatologicznym,
  • pomoc w przygotowaniu pacjenta do zabiegu i zapewnienie mu komfortu podczas wizyty,
  • asystowanie stomatologowi w trakcie zabiegu. 

Jak znaleźć pomoc stomatologiczną?

Pomoc stomatologiczna to zajęcie, które wymaga nabycia odpowiednich uprawnień. Kandydaci na to stanowisko powinni legitymować się średnim wykształceniem medycznym, natomiast uprawnienia zdobywane są w szkole policealnej. Pamiętajmy o tym, aby poszukać takiego pracownika, który posiada także przygotowanie psychologiczne. W tym przypadku na wagę złota są cechy takie jak cierpliwość, chęć udzielenia wsparcia pacjentom, komunikatywność, empatia i pozytywne nastawienie. Dobra pomoc stomatologiczna potrafi uspokoić pacjenta i sprawić, że będzie się czuł bezpiecznie. 

Kolejną kwestią jest przestrzegania zasad antyseptyki i aseptyki. Zawód ten wymaga fachowej wiedzy odnośnie materiałów stosowanych w stomatologii i zasad ich przechowywania oraz przygotowywania. Osoby opanowane powinny dobrze sobie poradzić wtedy, gdy zachodzi konieczność współdziałania z lekarzem w udzielaniu pacjentom pomocy. Nie bez znaczenia jest umiejętność współpracy ze stomatologiem, co jest bardzo ważne zwłaszcza podczas wykonywania zabiegów. 

Skuteczny lifting twarzy – jak nie skalpel, to co? Jak dobrać odpowiednie stężenie oleju CBD?
Comments are closed.