Metody powiększenia piersi – na co się zdecydować, by biust był większy?

Metody powiększenia piersi – na co się zdecydować, by biust był większy?

Jędrne, pełne piersi są marzeniem większości kobiet. Niestety, natura nie zawsze bywa pod tym względem łaskawa, przez co wiele kobiet boryka się z problemem małego i niezbyt jędrnego biustu. Często jest to powód kompleksów i niskiej samooceny, które wpływają na jakość życia kobiety i problemy w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi. Na szczęście stały rozwój techniki i medycyny sprawia, że istnieją metody powiększenia piersi, takie jak modelowanie z użyciem implantów oraz własnego tłuszczu pacjentki.

Powiększanie piersi z użyciem tkanki tłuszczowej

Pierwszą z metod powiększania piersi, jaką chcielibyśmy omówić, jest modelowanie biustu przy użyciu tkanki tłuszczowej pacjentki. Jest to zdecydowanie bardziej naturalna i niosąca mniejsze ryzyko opcja, jednak nie jest ona dostępna dla wszystkich kobiet. Zabiegu nie przeprowadzimy, bowiem u kobiet bardzo szczupłych nieposiadających sporej ilości tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha. Dodatkowo metoda ta pozwala jedynie na ujędrnienie i niewielkie powiększenie piersi. Z tego powodu pacjentkami preferowanymi do tej metody są głównie panie z rozmiarem miseczki A, B oraz C. Powiększanie piersi przy użyciu własnego tłuszczu proponuje się zazwyczaj kobietom, które utraciły jędrność biustu po ciąży i karmieniu oraz które znacznie schudły, co spowodowało asymetrie piersi. Metoda ta może być również wykorzystywana przy rekonstrukcji biustu u kobiet po mastektomii oraz uległych wypadkom.

O zabiegu powiększania biustu z zastosowaniem własnego tłuszczu, przeczytasz pod następującym adresem: https://derm-estetyka.pl/powiekszanie-biustu.html/, gdzie przedstawiono kilka sposobów osiągnięcia efektu powiększonych piersi i wyjaśniono szczegółowo etapy całej procedury.

Przebieg zabiegu

Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie wymaga hospitalizacji. Składa się on z dwóch części: pobrania materiału oraz jego wstrzyknięcia w piersi. Pierwszym krokiem jest podanie pacjentce lidokainy, która znieczula fałd brzuszny, a następnie wprowadzenie specjalnego środka rozpuszczającego tkankę tłuszczową. Po upływie około 30 minut pobiera się rozbity tłuszcz przy pomocy nowoczesnej kaniuli, a następnie wstrzykuje się go w piersi. Z uwagi na fakt, iż tłuszcz wykorzystywany do modelowania jest tkanką własną pacjentki, zabieg ten zalicza się do bardzo bezpiecznych i praktycznie niezaliczających odrzutów przeszczepionego materiału. Co równie ważne, rekonwalescencja jest stosunkowo krótka, a kilka godzin po zabiegu pacjentka może wrócić do domu.

Powiększanie piersi z użyciem implantów

Druga z metod powiększania piersi bazuje na wszczepieniu pacjentce implantów piersiowych powiększających i ujędrniających biust. Jest to sposób, który można stosować u każdej pacjentki, jednak wiąże się on ze zdecydowanie bardziej poważna operacja niż w przypadku powiększania z użyciem tkanki tłuszczowej.  Implant można wprowadzić na kilka sposobów. Najpopularniejszy i zarazem najbezpieczniejszy z nich polega na wykonaniu nacięcia pod piersią. Inny sposób zakłada nacięcie pod pachą, jednak metoda ta jest dużo droższa, bowiem wymaga użycia endoskopu. Implant można również wprowadzić poprzez nacięcie umiejscowione tuż przy brodawce sutkowej, jednak jest to mało polecana metoda, z uwagi na możliwość wystąpienia utraty wrażliwości sutków.

Powiększanie piersi - Derm Estetyka Gdańsk

Czym są implanty piersi?

Implantami nazywamy silikonowe torebki, które mogą być wypełnione żelem silikonowym bądź roztworem soli fizjologicznej. Charakteryzują się różnymi kształtami i rozmiarami, które pacjentka może dobierać w zależności od wyglądu swojej sylwetki i preferencji. Implanty okrągłe polecane są kobietom, które pragną maksymalnie powiększonych piersi. Z kolei implanty anatomiczne mające kształt kropli wody są rozwiązaniem dającym dużo bardziej naturalny wygląd.

Przebieg zabiegu

Zabieg powiększenia piersi z użyciem implantów to zdecydowanie poważniejsza operacja wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Według chirurga plastycznego, zatrudnionego w Gabinecie Derm – Estetyka Medycyna Estetyczna, procedura wymaga również wykonania dokładnego wywiadu przedoperacyjnego oraz kilku badań krwi, mających ustalić, czy pacjentka nie wykazuje żadnych przeciwwskazań względem zabiegu. On sam wiąże się z naruszeniem ciągłości tkanek oraz wprowadzeniem sztucznego ciała obcego do organizmu pacjentki. Z uwagi na sporą inwazyjność, wymaga się dłuższej rehabilitacji, z uwagi na możliwie występujący ból pozabiegowy, który należy łagodzić ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi. Pełna sprawność po tego typu operacji powraca po około 2-3 miesiącach, jednak efekt pięknych i powiększonych piersi wart jest tego poświęcenia.

Poszukiwanie pracowników z wykształceniem medycznym – gdzie zamieścić ogłoszenie? Jak działa schodołaz dla osób niepełnosprawnych?
Comments are closed.