Co to jest mazidło konopne?

Co to jest mazidło konopne?

Konopie znajdują coraz szersze zastosowanie. Na rynku farmaceutycznym stają się coraz większym hitem, dlatego pojawia się coraz więcej produktów z konopiami w składzie. Mazidła konopne są odpowiedzą na wiele problemów z którymi borykamy się na co dzień. Zawierają wiele minerałów, które odżywiają i regenerują naszą skórę i mięśnie.

Są to maści zawierające konopne. Na rynku występuje wiele rodzajów mazideł takich jak rozgrzewające, chłodzące, czy regenerujące. Składy poszczególnych maści różnią się w zależności od przeznaczenia. Dużym plusem mazideł jest to, że działają bardzo szybko i nie pozostawiają tłustych śladów. Szybko się wchłaniają. Maści zawierają wiele składników odżywczych np. kwasy tłuszczowe, czy witaminy A, B1, B2, B6, C i E. Ze względu na swój skład mazidło konopne nie podrażnia skóry i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Jak działa mazidło konopne?

Olej konopny zawarty w produkcie szybko wchłania się w ciało, co powoduje uczucie ulgi. W zależności od tego jakie mazidło wybraliśmy może chłodzić, odprężać, relaksować, lub rozgrzewać nasze mięśnie. Składniki odżywcze zawarte w konopi pozwolą przyspieszyć regenerację mięśni, lub złagodzić kontuzję. Mazidło konopne świetnie sprawdza się dla osób uprawiających regularnie sport. Pozwala rozgrzać mięśnie przed treningiem, dbać o ich kondycję dzięki właściwościom regeneracyjnym oraz łagodzić kontuzje i podrażnienia.

Osoby starsze również znajdą dużo benefitów przy stosowaniu maści konopnych.

Po pierwsze pomagają uśmierzyć bóle doskwierające codziennie, produkt szybko się wchłania i działa natychmiastowo. Dodatkowo mazidło konopne zadba o odpowiednie nawilżenie ciała.

Osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry chętnie wybierają konopne mazidło regenerujące, które pozwala nawilżyć suchą skórę oraz regenerować zniszczenia.

Mazidła doskonale regenerują komórki, dlatego są odpowiedzą dla ludzi z łuszczycą.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając dla siebie odpowiednie mazidło możemy zastanawiać się na co zwracać uwagę przy wybieraniu najlepszego produktu dla siebie.

Na pierwszym miejscu należy zwrócić uwagę na skład produktu. Nie chcemy używać mazidła konopnego w którym są konopne z upraw pryskanych chemią. Te związki wchłania konopia i potem powodują zaczerwienienia i stany alergiczne naszej skóry.

Wybierajmy produkt, gdzie producent informuje o tym z jakich upraw konopnych tworzy olej wykorzystywany do stworzenia maści. Ekologiczna uprawa wolna od oprysków i GMO powinna być na pierwszym miejscu.

Kolejna ważna sprawa to kraj produkcji. Wybierając takie kosmetyki i suplementy z Chin narażamy się na kilka problemów. W tym kraju dozwolone jest więcej rakotwórczych substancji, które można dodawać do swoich produktów oraz skład produktu nie zawsze zgadza się ze stanem rzeczywistym. Ceny mogą kusić, ale nie warto oszczędzać na zdrowiu.

Kolejny ważny czynnik to wybór odpowiedniego mazidła dla naszych problemów.

Jeżeli mamy delikatną, suchą i zniszczoną skórę to wybieramy mazidło regenerujące, a nie rozgrzewające. Jeśli uprawiamy sport najlepsze będzie mazidło rozgrzewające. Należy dokładnie przeczytać jakie zastosowanie ma dane mazidło, żeby wybrać odpowiednie dla siebie.

Mazidło konopne – efekty

Pierwsze pozytywne efekty widać już po kilku dniach regularnego stosowania. Mazidło pomoże odżywić naszą skórę i mięśnie, zadba o ich kondycję oraz wspomaga walkę z uciążliwymi bólami stawów oraz chorobami skóry. Efekty stosowania utrzymują się długo, dlatego maść konopna jest bardzo wydajna. Produkt zawiera kwasy tłuszczowe, będące budulcem błon komórkowych. Już po 7 dniach widać wyraźne efekty przy ograniczaniu egzemy, czy łuszczycy. Jeżeli występują u ciebie reakcje alergiczne na skórze po zastosowaniu odpowiedniego mazidła złagodzisz objawy i ograniczysz czerwone punkty na skórze. Jeżeli masz problem ze świądem skóry to punktowe nanoszenie mazidła regularnie już po kilku dniach zaskoczy cię efektami.

Podsumowanie

Konopie szturmem zdobywają polski rynek. Ze względu na swoje właściwości zdrowotne oraz wartości odżywcze mazidła konopne wprowadzają do swojej oferty nowi producenci.

Jest wiele rodzajów takich mazideł, najpopularniejsze to chłodzące, rozgrzewające i regenerujące. Jeżeli masz wrażliwą skórę i cierpisz na różne jej choroby mazidła pomogą zredukować problemy. Dla osób ćwiczących regularnie maści pomogą zadbać o mięśnie oraz poprawić swoje wyniki sportowe. Natomiast osobom starszym mazidła pomogą zredukować bóle. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kraj producenta, rodzaj uprawy z której zrobiono olej do mazidła oraz na zastosowanie danego produktu. Produkt szybko się wchłania i daje natychmiastowe działanie. Pierwsze efekty widać już po tygodniu stosowania.

Masz problem z odpornością? Wykonaj immunodiagnostykę! Dieta keto: co musisz jeść, żeby schudnąć?
Comments are closed.