Środki antykoncepcyjne i inne tabletki przepisywane podczas wizyty online

Środki antykoncepcyjne i inne tabletki przepisywane podczas wizyty online

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach stawiamy na wszystko, co odbywa się za pośrednictwem Internetu. Poniekąd jest to rozwiązanie znacznie wygodniejsze i bardziej komfortowe. Panie szczególnie doceniają sobie możliwość spotkania się przez komunikatory internetowe z ginekologiem. Często bowiem zdarza się, że wystąpiła nagła sytuacja i każda sekunda jest na wagę złota. Wówczas lekarz ginekolog może pomóc swojej pacjentce w zaledwie kilka minut. Jednak jakie środki i tabletki mogą być przepisane podczas wizyty online?

Antykoncepcja hormonalna przepisywana podczas wizyty online

Antykoncepcja zwykle jest głównym tematem spotkania się ginekologa i pacjentki w formie online. Niemniej jednak panie powinny być świadome tego, że w ten sposób nie da się przepisać pierwszej w życiu antykoncepcji hormonalnej. W tym celu muszą zostać wykonane odpowiednie badania, które przeprowadza się już w gabinecie. Jeśli jednak paniom kończą się tabletki hormonalne lub potrzebują nowego opakowania plastrów antykoncepcyjnych, wówczas śmiało mogą zdecydować się na wizytę online. Oczywiście wystawienie elektronicznej recepty poprzedzone jest wywiadem lekarskim. Ginekolog musi bowiem sprawdzić ogólny stan zdrowia pacjentki i samopoczucie po ostatniej kuracji antykoncepcją hormonalną. Jeśli uzna on, że nie ma żadnych przeciwwskazań, przepisze on receptę, którą panie będą mogły zrealizować w swojej aptece.

Wizyta online ratunkiem w sytuacji kryzysowej

Panie z powodzeniem mogą zdecydować się na wizytę u ginekologa online w momencie, kiedy znalazły się w tak zwanej sytuacji kryzysowej. Mowa tutaj o momencie, w którym prawdopodobnie zawiodły inne środki antykoncepcji np. prezerwatywa, a panie chcą się uchronić przed niechcianą ciąża. Wówczas mogą one poprosić ginekologa o przepisanie tabletki dzień po. Oczywiście będzie przeprowadzony wywiad z pacjentką, jednak ma on jedynie na celu upewnienie się, jaka tabletka “dzień po” powinna zostać przepisana, by działała efektywnie.

Czy konsultacja ginekologiczna online jest bezpieczna?

Każdorazowa konsultacja z ginekologiem online jest całkowicie bezpiecznym procesem. Ginekolog zanim zdecyduje się na przepisanie pacjentce konkretnego środka przeprowadza rzetelny wywiad lekarski. Pacjentka oczywiście musi odpowiedzieć na pytania zgodnie z prawdą, gdyż od tego będzie uzależniony dalszy przebieg konsultacji. Ginekolog informuje również pacjentkę w momencie, kiedy zauważy przeciwwskazania do np. antykoncepcji hormonalnej. Wizyta online jest wiej jak najbardziej bezpieczna.

Odkamieniacz w płynie Siemens Suplement diety Swanson MSM
Comments are closed.