Rewolucja w depilacji

Rewolucja w depilacji

Każdy zna różnego rodzaju metody do depilacji. Jedne bardziej, drugie mniej skuteczne. Jednak wszystkie z nich wymagają ciągłego powtarzania, aby codziennie poruszać się z gładką skórą. W dzisiejszych czasach depilacji poddają się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni co zdecydowanie poszerza grono odbiorców. Wszystkie osoby jednak golą się bez większego entuzjazmu, gdyż sam proces może być bolesny i wywoływać różnego rodzaju podrażnienia. Do tego trzeba go regularnie powtarzać. Jednak istnieje pewna metoda, która będzie bezbolesna, a eliminacja włosów z danego miejsca długotrwała.

Sprawdź: Depilacja.pl

Depilacja laserowa – gładka skóra na wyciągnięcie ręki

Depilacja laserowa zrewolucjonizowała wszystkie klasyczne metody usuwania owłosienia jakie zna się na co dzień. Jest prawdziwym wybawieniem dla osób zmagających się z ciągłym występowaniem i odrastaniem gęstych i ciemnych włosów z różnych części ciała. Bywa również wybawieniem dla kobiet zmagającymi się z problemami takimi jak hirsutyzm, mogącym nawet powstać w trakcie stosowania różnego rodzaju leków. Depilacja laserowa to jedyny proces aby pozbyć się problemu na stałe. Jednak przed poddaniem się temu zabiegowi warto jest dowiedzieć się w jaki sposób działa

Depilacja laserowa wykorzystuje między innymi fizjologię skóry oraz wiązkę światła emitowaną o określonej długości fali. Aby dobrze przeprowadzić zabieg depilacji należy wiedzieć, że lasera używa się w zakresach od 700-1000nm, gdyż tylko taki docelowo będzie działał na melaninę. Po ustawieniu takich parametrów melanina pochłania wiązkę światła, którą odbiera jako energia. Energia ta jest przekształcana w energię cieplną, która uszkadza cebulki włosa. To właśnie dzięki temu w przyszłości nie będą wyrastać włosy z danych okolic.

Kilka zabiegów kluczem do sukcesu

Aby zabieg depilacji laserowej miał sens należy wykonać kilka zabiegów odsuniętych od siebie w czasie. Dzieje się tak gdyż, aby trwale usunąć owłosienie należy natrafić na fazę wzrostu włosa, która trwa ok 3 miesiące. Niestety nie da się zbadać w jakiej aktualnie fazie znajdują się dane cebulki.

Sposoby na szybszą regenerację po treningu Miesiąc na diecie wegańskiej – jak się do niego przygotować?
Comments are closed.