Peruki syntetyczne – alternatywa dla włosów naturalnych?

Peruki syntetyczne – alternatywa dla włosów naturalnych?

Wybór rodzaju włosa jest jednym z pierwszych wyborów, przed którymi staje przyszła posiadaczka peruki. Na rynku można znaleźć peruki z włosa naturalnego, syntetycznego lub mieszanego. Każdy ma swoje cechy, które będą spełniać wymagania klientek. 

Peruki naturalne

Peruki z włosów naturalnych powstają przy użyciu ludzkich włosów. Takie włosy są pozyskiwane z różnych stron świata, najdroższe cechują się szczególnie wysoką jakością, czyli włosy słowiańskie.  Nie poddaje się ich procesowi farbowania, dlatego są nazywane włosami dziewiczymi. Pasma są lekki i doskonale się sprawdzają podczas stylizacji. Podobną strukturę mają włosy europejskie, uważane za ekonomiczną alternatywę dla pasm dziewiczych. Peruki z naturalnych włosów można dowolnie stylizować i poddawać zabiegom farbowania. Takie peruki mogą służyć wiele lat pod warunkiem, że będzie się dbało o odpowiednią pielęgnacje.

Peruka syntetyczna

Jak nazwa wskazuje są tworzone przy wykorzystaniu włosów syntetycznych. Struktura oraz wygląd przypominają naturalne pasma, jednak ich cena jest znacznie niższa niż peruk naturalnych. Peruki syntetyczne można znaleźć w wielu wersjach kolorystycznych, długości włosów i fryzurach. Dodatkowo są bardzo podatne na stylizacje z wysokimi temperaturami, jednak trzeba się upewnić jaką maksymalną temperaturę można użyć. Pielęgnacja peruki syntetycznej nie jest skomplikowana jednak wymaga użycia kosmetyków dedykowanych dla tego rodzaju włosa. Takie produkty można kupić w sklepach z perukami, takich jak Wigsss. Sztuczne włókno nie wchłonie barwnika dlatego trzeba dobrze przemyśleć kolor włosów, włosy syntetyczne nie nadają się do farbowania. Peruki naturalne i syntetyczne różnią się w wyglądzie, dotyku oraz sposobie pielęgnacji. Wybierając perukę dla siebie trzeba mieć to na uwadze, nie każdy rodzaj może się spodobać. Podstawową różnicą jest żywotność. Modele z włosów naturalnych mogą służyć do 4 lata, a syntetyczne do około roku. 

Dla kogo peruka syntetyczne

Peruki syntetyczne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną natychmiastowej metamorfozy. Niska cena pozwala na posiadanie więcej niż jednego modelu, które można swobodnie wybierać w zależności od okazji. Decydując się na perukę z włosów syntetycznych, można mieć pewność, że sprawdzi się w momentach, kiedy ma się ochotę na nieinwazyjną zmianę wyglądu. Takie peruki posiadają czepki, przez które można odczuć lekki dyskomfort nosząc codziennie perukę syntetyczną. Dlatego nie poleca się tego rodzaju peruki osobom, które borykają się z łysieniem o podłożu chorobowym.

Dystrybutor wody w placówkach ochrony zdrowia – funkcje Leczenie zwierząt – na co zwracać uwagę?
Comments are closed.