Maceratory szpitalne – rodzaje, zastosowanie

Maceratory szpitalne – rodzaje, zastosowanie

Maceratory wykorzystuje się do utylizacji naczyń z pulpy oraz odpadów ludzkich. Proces ten przebiega w sposób bezpieczny zarówno dla personelu medycznego, jak i dla środowiska naturalnego. Producenci stosują specjalne technologie, które mają zapobiec zakażeniom oraz infekcjom. Kupując macerator, warto zaopatrzyć się również w akcesoria do niego.

Czym są maceratory?

By wyjaśnić zasadę działania maceratorów szpitalnych, można porównać je do dużego młynka. Mieli on naczynia z pulpy celulozowej i spuszcza do kanalizy, na podobnej zasadzie, jak zwykła toaleta. Tak samo wygląda ta kwestia w przypadku pieluchomajtek rozrywanych podczas maceracji. Maceratory wykorzystuje się więc przede wszystkim do utylizacji ludzkich odpadów w możliwie jak najbardziej higieniczny i bezpieczny sposób. 

Rodzaje maceratorów szpitalnych

By maceratory szpitalne spełniały swoją funkcję w sposób prawidłowy, muszą zostać dostosowane do miejsca użytkowania. Wybierając konkretny model należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Zdecydowanie najlepszą opcją wydaje się być zakup maceratorów oferujących bezdotykową obsługę. Dzięki temu można zapobiec ryzyku wystąpienia zakażeń krzyżowych. Modele działające w oparciu o czujniki zbliżeniowe pozwalają personelowi uniknąć bezpośredniego kontaktu ze sprzętem. Bakterie nie zostaną więc rozniesione po placówce. Kolejny aspekt to moc silnika. Godne polecenia są urządzenia o mocy wyższej niż 700 W. Przeprowadzą one proces rozdrabniania w sposób bardziej efektywny. W takiej sytuacji istnieje też mniejsze ryzyko zacięcia się noży tnących. Mocniejszy silnik to również dłuższa żywotność maceratora. Urządzenia ze słabszymi silnikami ulegają eksploatacji szybciej, co prowadzi do konieczności zakupu nowego modelu i wydania sporej ilości pieniędzy. Kolejny czynnik, czyli ilość noży, ma znaczenie w kontekście tego, jak skutecznie zostaną zmielone odpady. Im więcej noży, tym bardziej skuteczne będzie urządzenie. Polecane są modele wyposażone w minimum 5 noży. Warto też zwrócić uwagę na obecność funkcji komunikatów głosowych w języku polskim. Posiadają ją nowoczesne urządzenia. To rozwiązanie umożliwia zmniejszenie błędów wynikających z nieprawidłowej obsługi sprzętu i jest po prostu wygodne.

Gdzie maceratory znajdują zastosowanie?

Maceratory są przeznaczone do tzw. brudowników oraz izolatek. W takich miejscach konieczna jest największa troska o wysoki poziom higieny, by uniknąć rozniesienia bakterii po całej placówce medycznej.

Wzmacniające toniki, kiedy stosować? Co warto wiedzieć o dystrybucji i przepakowywaniu leków?
Comments are closed.