Jak walczyć z wypadaniem włosów?

Jak walczyć z wypadaniem włosów?

Wypadanie włosów może okazać się bardzo uciążliwym problemem, zwłaszcza jeśli stoją za nim złożone przyczyny. Do nadmiernej utraty kosmyków może przyczyniać się chociażby stres, niewłaściwa pielęgnacja czy zaburzenia hormonalne. Dobrze byłoby poznać nie tylko źródła tego problemu, ale również dowiedzieć się, co możemy zrobić, aby zahamować wypadanie włosów i przyśpieszyć ich wzrost.

Postaw na dietę i suplementację

W walce z nadmierną utratą włosów bez wątpienia pomocna może okazać się zmiana diety. Należy wyeliminować z jadłospisu słodkie oraz słone przekąski. Cukier rafinowany, jak również tłuszcze nasycone nie wpływają korzystnie na stan naszego organizmu. Mogą przyczyniać się do rozwoju wielu chorób oraz pośrednio bądź bezpośrednio wpływać na kondycję cebulek włosowych. Dobrze byłoby więc zastąpić wysoko przetworzoną żywność produktami naturalnymi. Stawiajmy więc na duże ilości świeżych owoców oraz warzyw, jak również na produkty pełnoziarniste. Nie powinniśmy zapominać także o tym, jak ważne jest właściwe nawodnienie organizmu. Należy wypijać minimum półtora litra wody niegazowanej dziennie. Część wypijanych płynów mogą stanowić zioła takie jak pokrzywa czy skrzyp polny. W walce z nadmierną utratą kosmyków pomocne mogą okazać się również suplementy na bazie biotyny, selenu oraz cynku.

Zaufaj sile naturalnych kosmetyków

Ciężko będzie nam zahamować wypadanie włosów, jeżeli nie zadbamy o odpowiednio dobrane kosmetyki. Wydaje się, że na pewno przyda się nam delikatny szampon. W jego składzie warto poszukiwać substancji o właściwościach wzmacniających oraz oczywiście kojących podrażnienia. Kolejnym preparatem, którego warto używać jest serum na porost włosów. Postawmy na to, w którego składzie znajdować się będą wyciągi oraz ekstrakty pochodzenia roślinnego. Należy oczekiwać od nich działania wzmacniającego, nawilżającego oraz przeciwłojotokowego. Wszystkie kosmetyki muszą być stosowane systematycznie, bo w przeciwnym razie nie będzie można liczyć na poprawę kondycji włosów. Jeżeli będziemy przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu, efekty powinny być widoczne już po paru tygodniach. Jeżeli jednak nie dostrzegamy żadnych rezultatów, warto pomyśleć o udaniu się do gabinetu trychologicznego bądź dermatologicznego. Być może konieczne okaże się również wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Czasami, za wypadaniem włosów mogą bowiem stać poważniejsze przyczyny. Na szczęście, wiele z nich udaje się skutecznie wyeliminować przestrzegając zaleceń lekarza.

Chelatacja i profilaktyka i leczenie chorób sercowo – naczyniowych Kiedy dieta pudełkowa dobrze się sprawdzi?
Comments are closed.